آموزش عکاسی از حرکت ماه و ثبت آن در یک عکس

درخشش ماه کامل بر روی یک شهر در هنگام شب می تواند تصاویر بسیار قابل توجهی ایجاد کند، اما نیازی نیست که شما خودتان را تنها به یک ماه محدود کنید.

آموزش عکاسی از حرکت ماه و ثبت آن در یک عکس

 شما تنها با استفاده از DSLR تان، یک لنز زوم تله فوتوی متوسط، یک سه پایه، و یک نرم افزار ویرایش تصویر مانند فتوشاپ، می توانید یک انباشت زمانی از ماه مانند عکس فوق ایجاد کنید.

روش کار ساده است: از ماه همانطور که در آسمان حرکت می کند چند عکس بگیرید، و سپس از فتوشاپ برای ترکیب آنها به یک تصویر استفاده کنید.

از آنجا که ماه بسیار روشن تر از منظره خواهد شد، شما باید یک عکس اضافی نیز برای نوردهی منظره به جای ماه بگیرید؛ این کار عکس نهایی شما را با یک پس زمینه به درستی نوردهی شده ارائه خواهد داد.

چالش ایجاد یک انباشت ماه این است که تشخیص دهیم چقدر فاصله زمانی بین عکس ها قرار دهیم. شما باید مطمئن شوید که فضای زیادی بین ماه های پی در پی وجود داشته باشد، اما نه خیلی زیاد.

اگر می دانید که می خواهید از کجا عکس بگیرید، ارزشش را دارد که یک یا دو شب قبل از مکان خود دیدن کنید تا چند عکس آزمایشی در فواصل زمانی مختلف بگیرید، همانطور که ما برای عکس نهایی خود همین کار را کردیم.

هنگامی که فاصله زمانی ایده آل خود را پیدا کردید، باید آن را در بقیه دنباله نیز هماهنگ و ثابت نگه دارید – این کار در روند ویرایش در وقت شما صرفه جویی خواهد کرد. شما می توانید این کار را به صورت دستی با یک کورنومتر انجام دهید، یا می توانید از یک اینتروالومتر توکار یا اکسترنال استفاده کنید.

شما تنها تعداد عکس هایی که نیاز دارید، و فاصله زمانی بین عکس ها را تنظیم کرده، و سپس دکمه شاتر خود را فشار می دهید تا دنباله آغاز شود.

لنزک: برخی از دوربین ها در منو خود تنظیمات اینتروالومتر (intervalometer setting) دارند. اگر دوربین شما چنین قابلیتی نداشت، می توانید از یک اینتروالومتر اکسترنال استفاده کرده یا به کمک یک کورنومتر با وقفه های زمانی مشخص عکس بگیرید. چراکه هدف ما عکاسی با وقفه های زمانی مشخص و به تصویر کشیدن حرکت ماه و در انتها ترکیب این عکس ها در فتوشاپ است.

کلمات کلیدی :